Bezpłatne szczepienia przeciw grypie
Dla kogo szczepienia:
- Program dedykowany jest dla osób powyżej 50 roku życia, ogólnie zdrowych.
- Z udziału w projekcie nie wyklucza przewlekłe schorzenie na jakie pacjent może chorować tj. nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, choroba niedokrwienna serca lub niedoczynność tarczycy pod warunkiem, że objawy są odpowiednio leczone- na stałej dawce leków przez co najmniej 3 miesiące.
W programie nie mogą wziąć udziału pacjenci z nowotworem, mający zaburzenia psychiczne i uzależnieni od alkoholu lub leków
Zasady rekrutacji
Badanie rozpoczyna się bezpłatną konsultacją lekarską, podczas której lekarz oceni stan zdrowia pacjenta. Zanim pacjent podejmie decyzję o szczepieniu lekarz do którego się zgłosi, ma obowiązek bardzo skrupulatnie i dokładnie przedstawić szczegóły badania. Nie każdy zatem, pomimo zainteresowania i chęci będzie mógł w takim badaniu uczestniczyć.
Liczba pacjentów jest ograniczona i tylko pierwsi pacjenci wstępnie zakwalifikowani do udziału będą mogli być włączeni do badania klinicznego.
W projekcie realizujemy:
Bezpłatne szczepienie przeciw grypie w badaniu klinicznym fazy 3, mające na celu ocenę bezpieczeństwa i skuteczności klinicznej szczepionki p/grypie.
Zadaniem szczepionki jest ochrona przed zachorowaniem na grypę oraz przed jej powikłaniami tj. zapalenie płuc, oskrzeli, ucha środkowego, zapalenie mięśnia sercowego oraz niewydolność oddechowa, które mogą stanowić zagrożenie dla życia.
Zapewniamy
- Dogodne terminy realizacji świadczeń
- Zwrot kosztów dojazdu, parkingu na podstawie biletów.
Badanie kliniczne to badania medyczne, w których biorą udział osoby chętne (zarówno zdrowi, jak i chorzy) w celu testowania kuracji prewencyjnych, wykrywających bądź leczących choroby.
Oferujemy bezpłatny dostęp do specjalistycznego leczenia w ramach sponsorowanych badań klinicznych fazy II, III i IV. Wiedza, kwalifikacje oraz doświadczenie zarówno kadry zarządzającej jak i nadzorującej proces badań klinicznych w ośrodku, gwarantują działanie zgodnie z najwyższymi standardami ICH GCP i lokalnymi regulacjami prawnymi.
Ośrodek Badań Klinicznych w CM Luxmed gwarantuje bezpieczeństwo prowadzonych badań oraz wysoką jakość, a na pierwszym miejscu zawsze stawia pacjenta i jego dobro. Badania prowadzone są przez doświadczonych lekarzy, dbających o bezpieczeństwo uczestników projektów badawczych. Metody badawcze dostosowane są do standardów medycznych, etycznych i naukowych panujących na całym świecie.
Badania nad nowymi lekami – korzyści dla pacjentów
Badania kliniczne to dla wielu chorych jedyna możliwość uzyskania innowacyjnego leczenia i dostępu do nowych leków, które nie są jeszcze dostępne na rynku farmaceutycznym. Bez wątpienia to właśnie pacjenci najwięcej korzystają na badaniach klinicznych, a jednocześnie to właśnie oni odgrywają w nich kluczową rolę. Dzięki badaniom klinicznym pacjenci mogą skorzystać z innowacyjnych terapii, zanim jeszcze staną się one powszechnie stosowane w leczeniu danej choroby.
Udział w badaniu klinicznym to dla pacjentów szereg korzyści, m.in.:
- Szansa na udział w nowoczesnych i innowacyjnych metodach leczenia.
- Stały dostęp do opieki lekarza, który służy codzienną pomocą w czasie trwania badania.
- Szeroka diagnostyka i bezpłatne badania, często niedostępne w podstawowej lub nawet specjalistycznej opiece medycznej.
- Gwarancja leczenia na międzynarodowym poziomie.
- Satysfakcja z udziału w powstaniu nowego leku, który może być pomocny wielu pacjentom.
- Zwrot kosztów dojazdu na wizyty kontrolne w trakcie udziału pacjenta w badaniu.
- Nierzadko zwrot innych uzasadnionych kosztów udziału pacjenta np. wyżywienia w trakcie dłuższych wizyt czy sprzętu medycznego.
Rocznie ponad milion nowych pacjentów rozpoczyna leczenie w ośrodkach badań klinicznych i tym samym aktywnie wpływa na opiekę zdrowotną zarówno własną, jak i pozostałych pacjentów a nawet pokoleń.
Jeśli spełniasz kryteria przedstawione w programie wypełnij formularz i wskaż dogodną formę kontaktu lub zadzwoń pod numer 81 536 15 94, od pon. do pt. w godz. 7:00 – 20:00.